Kurier Pocztex Białogard tel. 730 608 208

Zachodniopomorskie

Rynek usług kurierskich dynamicznie się rozwija, trudno więc dziwić się, że tradycyjni operatorzy, jak Poczta Polska, również starają się nadążyć za konkurencją. Kiedy się okazuje, Pocztex, czy usługa kurierska poczty polskiej stanowi daleko konkurencyjna. Oferuje szczegółowe śledzenie paczek, szereg unikalnych usług dodatkowych, bezpłatne zamówienie kuriera do budynku i przejrzysty system reklamacji. Do wyboru mamy różne typy usługi, od kuriera krajowego, przez „ekspres 24”, po kuriera łatwego i przesyłki paletowe.

Kurier Pocztex Biały Bór tel. 730 608 208

Jak wysłać paczkę kurierem Pocztex?

Expresowa wysyłka
Expresowa wysyłka

Wielką korzyścią jest ostatnie, że przesyłkę weźmiemy w wszelkim oddziale Poczty Polskiej oraz w wszelkim momencie pocztowym. Nie musimy więc szukać punktu kurierskiego, każdy przecież wie, gdzie jest najkrótsza Poczta. Paczkę może również odebrać kurier. Wystarczy przygotować przesyłkę oraz zamówić kuriera poprzez formularz lub telefonicznie. Pozwoli na to funkcjonalność „nadaj przesyłkę”, jest więc urządzenie pozwalające w lekki oraz silny sposób opłacić przesyłkę oraz wygenerować etykietę przewozową. Tak zrobioną etykietę należy wydrukować i nakleić na przesyłkę. Od razu mamy i dojazd do śledzenia paczki. Warto dodać również o kalkulatorze cen, dzięki któremu łatwo obliczymy, ile wysłanie paczki będzie nas kosztować.
Kurier Pocztex Biały Bór tel. 730 608 208

Jaką usługę wybrać?

Poczta Polska oferuje wiele wariantów swoich usług kurierskich, co może być dezorientujące, przychodzimy a z uwagą:

zobacz również poczta Kołobrzeg

Pocztex Kurier 48 — standardowe przesyłki, dostarczane najpóźniej do trzeciego dnia roboczego po dniu nadania, do 50kg
Pocztex Kurier miejski — usługa realizująca w obrębie miast powiatowych, wprowadzana w ciągu 4 godzin. Idealna, jeśli chcemy przesłać coś błyskawicznie w obrębie polskiego miasta, do 50kg,
Pocztex Kurier krajowy — klasyczne usługi kurierskie dla przesyłek o masie do 10kg, w sam raz dla kobiet, którym nie chce na szybkim dotarciu przesyłki,
Pocztex expres 24 — kurier „na przyszłość”, gwarantuje doręczenie kolejnego dnia, daje również na wysłanie cięższej paczki, do 50kg,
Pocztex Kurier bezpośredni — przesyłki są odbierane i zapewniane bezpośrednio, z ominięciem sortowni i centr dystrybucji paczek, czynniki są ustalane indywidualnie, przy zamówieniu kuriera,
Jak istotną paczkę mogę wysłać?

Kurier Pocztex Biały Bór tel. 730 608 208

W zależności z wybranej usługi obowiązują różne wymiary maksymalne paczek. Kurier miejski oraz Expres 24 dopuszcza paczki których cena długości wszystkich krajów nie przekracza 150 cm. Kurier krajowy pozwala wysłać nam przesyłkę, której wymiary nie przekraczają 20 cm x 40 cm x 50 cm (szerokość, wysokość, długość). Istnieje więcej możliwość wykupienia usługi „Ponadgabaryt”, o czym ważna przeczytać poniżej, w branże poświęconej usługom dodatkowym. Największe objętościowo przesyłki możemy wziąć za pośrednictwem usługi Kurier Bezpośredni, aż do 300 cm sumy wymiarów (szerokość+wysokość+długość), przy czym najdłuższy kraj nie może przekroczyć 200 cm.

Szczególnie efektywną wiedzą istnieje same to, że Poczta Polska przyjmuje tolerancję 5% wymiarów, jeżeli więc Twoja paczka istnieje na przeszkodzie gabarytu maksymalnego, nie musisz denerwować się dodatkowym centymetrem.

Usługi dodatkowe

Pocztex oprócz gamy podstawowych usług kurierskich dopełnia swoją możliwość usługami dodatkowymi, o czym warto wiedzieć ze względu na unikalność niektórych spośród nich, plus to, że często o mieszkaniu tych usług zapominamy. Znajdziemy tu oczywiście świadczenia, które są już standardem w części: pobranie, śledzenie paczek, dokumenty zwrotne, danie we wybranym dniu, odbiór w kierunku, „ostrożnie”, potwierdzenie doręczenia oraz zwrotu, sprawdzenie zawartości i ubezpieczenie paczki.

W wachlarzu oferty kurierskiej Poczty Polskiej są te usługi takie jak danie do konkretnej godziny, danie na pozytywną godzinę, doręczenie po godzinie 17, do rąk własnych, i nawet w sobotę, niedzielę i święta. Na wycieczkę zasługuje też właściwa dla zapracowanych usługa odbioru/doręczania paczki pomiędzy godziną 20 a 7 rano.

Kurier Pocztex Biały Bór tel. 730 608 208

Nadałem paczkę, gdzie mogę kontrolować jej możliwość?

Zlokalizowanie paczki nadanej za pośrednictwem Poczty Polskiej stanowi wysoce intuicyjne. Wystarczy podać numer listu przewozowego, który znajduje się na potwierdzeniu nadania, a system Śledzenie paczek odnajdzie i wyeksponuje wszystkie szczegółowe dane zajmujące naszej przesyłki.

Kurier Pocztex Biały Bór tel. 730 608 208

Zobacz również Jak wysłać paczkę kurierem Pocztex?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *